Matt Schwenteck

Matt Schwenteck

Matt Schwenteck

Matt Schwenteck combines 18 years of embodied experience in spirituality, shamanism, energy medicine and sacred sexual bodywork. After a life shattering breakdown in 1998 he sunk into deep depression where he received his Liquid Light transmission to his spiritual awakening. After a 10 year successful career of self-employment, he left Berlin to discover a resurgence into the sacred and ancient temple arts upon the planet. He has traveled the world since 2010 to facilitate retreats, workshops, public talks and provides individual sessions.
Matt is working with women/ men or couples on resolving blockades and expanding their ecstatic potential to become more conscious and present as well as better lovers to new levels of intimacy and connection within.

SESSIONS
 
Sexual Empowerment Sessions: Playing on the orgasmic edge (Matt)
A private session is a personal journey into sexual freedom, empowerment and liberation.
This is an opportunity for singles or couples, regardless of sexual orientation, to fully engage in their sexual and spiritual evolution and transform their lives inside and out.
Cost: 100 Euro/Hour; 90-180 min

www.uniquetantra.com

Matt Schwenteck kombineerib 18-aastast praktilist kogemust vaimsuses, šamanismis, energiatervenduses ja pühas seksuaalses kehatöös. Peale suurt allakäiku oma elus 1998 langes ta sügavasse depressiooni, kus ta kallati valgusega üle ning ta vaim ärkas. Peale 10-aastast edukat karjääri füüsilisest isikust ettevõtjana, suundus ta Berliini, et avastada selle planeedi taaselustatud pühad ja iidsed templikunstid. Ta on mööda maailma reisinud alates 2010 aastast, et hoida ruumi (facilitate) retriitidel, töötubades, avalikel esinemistel ja pakkuda individuaal-sessioone.
Matt töötab naiste, meeste või paaridega, et lahustada blokeeringuid ja avardada nende ekstaatilist potensiaali ning olla seeläbi nii teadlikum ja hetkes kohal kui ka paremad armastajad kogedes uutmoodi sisemise läheduse ja üksolemise aspekte.